Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Grabonogu
Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Grabonogu

Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Grabonogu

  • Gmina: Piaski
  • Powiat: gostyński
  • Województwo: wielkopolskie

Opis

Dziecięca Drużyna Pożarnicza OSP Grabonóg działa od wiosny 2022 r. Reprezentuje województwo wielkopolskie, powiat gostyński, gminę Piaski Wlkp. Jej opiekunami są: dha Agnieszka Nowacka-Zbiorczyk (kronikarz OSP Grabonóg) oraz dh Marcin Busz (naczelnik OSP Grabonóg).

Pierwszym dużym wydarzeniem, w którym zadebiutowała drużyna był I Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który miał miejsce 21 maja 2022r. w Piaskach. Młodzi adepci pożarnictwa mają już za sobą dwa dwudniowe biwaki z cyklu  “Noc w Szwajcarii Godurowskiej”. Chętnie uczestniczą w świętach kościelnych, państwowych, odpustach parafialnych i wydarzeniach patriotycznych. Nie zabrakło ich również na manifestacji z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które miało miejsce 27 grudnia 2022r. na Rynku w Piaskach.

Członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej są również uczestnikami i laureatami „Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego”, a także eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.”

Po raz pierwszy w 2023r. zaprezentowali się w nowym umundurowaniu na gminnych obchodach Dnia Strażaka w Piaskach oraz na parafialnych obchodych Dnia Strażaka w Strzelcach Wielkich.

W lutym 2023r. po raz pierwszy byli organizatorami “ Sportowego zakończenia ferii z DDP Grabonóg ”, w którym wzięło udział ponad 60 dzieci.

Chętnie uczestniczą w zbiórkach dla DDP i MDP organizowanych przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOPS RP w Piaskach, pełnią warte przy grobie pańskim oraz zwiedzają pobliskie remizy, by zapoznać się z funkcjonowaniem i wyposażeniem jednostek OSP. Gościnnie zwiedzali również Komendę Policji w Gostyniu. Wciąż zdobywają nową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i chętnie dostonalą swoje umiejętności na manekinach.

W czerwcu 2023r. zadebiutowali startem na Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się na boisku sportowym w Szelejewie.

W chwili obecnej drużyna liczy 18 członków. Młodzi adepci posiadają swoją kronikę i profil facebookowy.

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści