Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Dzięczynie
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Dzięczynie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Dzięczynie

  • Gmina: Poniec
  • Powiat: gostyński
  • Województwo: wielkopolskie

Opis

Jednostka OSP Dzięczyna powstała w 1932 roku. Pomimo ponad 90-letniej już tradycji, przez kilkanaście ostatnich lat działalność była bardzo ograniczona. W 2022 roku wybrano nowy zarząd, którego ambicją jest zbudowanie prężnej jednostki. Z racji tego, że jednostka jest typu M, działalność głównie skupia się w służbie osobom potrzebującym. W roku 2022 pięciu druhów ukończyło szkolenie podstawowe strażaka ratownika i trzech ukończyło szkolenie Pierwszego Ratownika, którego misją jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli oraz przeżywalności w pozaszpitalnym Nagłym Zatrzymaniu Krążenia, szczególnie na terenach wiejskich, gdzie czas dojazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego jest wydłużony. Warto dodać, że strażacy tutejszej jednostki są pierwszymi przeszkolonymi w powiecie gostyńskim.

Ponadto szkolimy dzieci  i młodzież z udzielania pierwszej pomocy oraz bierzemy czynny udział w akcjach charytatywnych i tym samym wspieramy szczytne cele. Drużyna MDP chłopców powołana została wiosną 2022 r. W tym samym roku drużyna wygrała zawody gminne i powiatowe i reprezentowała powiat gostyński na zawodach wojewódzkich w Buku.  Drużyna MDP dziewcząt powołana została jesienią 2022 r. W tym samym roku drużyna wzięła udział w powiatowym halowym turnieju strażackim i zajęła III miejsce.

W lutym 2023 r. drużyna wzięła udział w ogólnopolskim halowym turnieju strażackim w Ostrzeszowie, gdzie zajęła również III miejsce.  Łącznie MDP Dzięczyna to 25 członków.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością na FB.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści