Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Piotrkówku
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Piotrkówku

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Piotrkówku

  • Gmina: Krzczonów
  • Powiat: lubelski
  • Województwo: lubelskie

Opis

MDP OSP Piotrkówek powstała w marcu 2023 r. Grupa MDP liczy 35 członków. Opiekunami grupy są dh Karolina Małek i  dh Beata Siczek, które odbyły szkolenie organizowane przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Lublinie. Za szkolenie grupy odpowiedzialny jest naczelnik i zarazem z-ca prezesa OSP w Piotrkówku dh Tomasz Małek.

MDP OSP Piotrkówek działa na rzecz lokalnej społeczności, chętnie uczestniczy w akcjach organizowanych przez OSP w Piotrkówku np. akcji sprzątania Świata czy akcji OSP na straży środowiska, podczas której roznosili ulotki informacyjne oraz pomagali w zbiórce elektrośmieci.

Nasza grupa nie tylko odbywa zbiórki, szkolenia, ćwiczenia i treningi ale również integruje się podczas organizowanych wycieczek, półkolonii, bali karnawałowych, ognisk, rajdów rowerowych oraz innych form wypoczynku dostosowanych do pomysłów oraz potrzeb MDP.

MDP OSP Piotrkówek charakteryzuje się wielkim zaangażowaniem w powierzone zadania, pomysłowością, wytrwałością w dążeniu do celu, empatię oraz bezinteresowną pomocą osobom potrzebującym.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści