Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Wilczynie
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Wilczynie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Wilczynie

  • Gmina: Wilczyn
  • Powiat: koniński
  • Województwo: wielkopolskie

Opis

Trudno określić dokładną datę powstania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wilczynie, ponieważ starsi druhowie zawsze współpracowali z dziećmi, a jest już tak od 1904 roku odkąd powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Wilczynie.

MDP Wilczyn ma szczególne miejsce w działalności swojej straży oprócz tego, że współpracuje z OSP Wilczyn we wszystkich uroczystościach oraz aktywnościach posiada również swoja własny regulamin, proporzec oraz pokój przystosowany do zbiórek. Co roku MDP rozszerza swoją działalność, co przyczynia się do licznych sukcesów.

Obowiązkowo zbiórki odbywają się raz w miesiącu, a w okresie letnim nawet kilka razy w miesiącu. Oprócz realizowanego programu szkoleniowego, podczas którego dzieci i młodzież nabywają wiadomości z zakresu ochrony przeciwpożarowej, uczą się posługiwać się sprzętem pożarniczym oraz udzielać pierwszej pomocy. Organizowane są dla nich takie rozrywki jak: wieczory filmowe, gry integracyjne, ćwiczenia na sali gimnastycznej.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Wilczynie stawia sobie coraz to nowsze cele i stara się je realizować. Patrząc na całą jej działalność, od początku jej istnienia, nie sposób zauważyć, że rozwija się bardzo intensywnie.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści