Członek zespołu

dh. Marta Wólczyńska

Opiekun DDP i MDP Golina

Główna Księgowa w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Czytaj dalej >

dh. Marta Wólczyńska

Pracownik korpusu służby cywilnej od 2019 roku na stanowisku głównego księgowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie (wcześniej od 2008 na stanowisku referenta w sekcji ds. organizacyjno-kadrowych). Poza rachunkowością ukończyła też studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego które były dla niej podstawą do powołania DDP.

Od 2010 roku Wiceprezes Zarządu OSP Golina ds. młodzieży. Strażak ochotnik można powiedzieć od urodzenia. Pasję strażacką przekazał jej tata, aktualnie prezes OSP w Golinie. Już w wieku 12 lat dołączyła do MDP i brała udział w zawodach sportowo-pożarniczych.

W 2008 roku, kiedy ukończyła pierwsze szkolenia podstawowe strażaka OSP i uzyskała kwalifikacje uprawniające do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi OSP, postanowiła na dobre zaangażować się w rozwój MDP. Rozpoczęły się regularne zbiórki i spotkania – drużynie nadano również do dziś obowiązującą nazwę „jołkipołki”.

W 2014 roku przy OSP Golina powołano Dziecięcą Drużynę Pożarniczą i tak zaczęła pracę z coraz młodszymi dziećmi. Pozyskała pojazd MELEX, który został przerobiony i przystosowany na samochód drużyn pożarniczych. Jest on w pełni wyposażony w sprzęt do ćwiczeń z pierwszej pomocy, rozwinięcia bojowego, ma także własny zbiornik z wodą.

Szefowa 10-osobowej kadry opiekunów DDP i MDP, drużyn, w których łącznie funkcjonuje ok. 100-osobowa obsada adeptów pożarnictwa.

Poza DDP i MDP w straży najbardziej interesuje ją kwalifikowana pierwsza pomoc. Poza udziałem w różnych mistrzostwach, które odbywają się na terenie Polski jest organizatorem zawodów w ratownictwie w ramach KPP.

Prywatnie mężatka i spełniona matka dwójki dzieci (oczywiście małych strażaków). Mąż – strażak PSP – zdecydowanie akceptujący jej pasje i wspierający ją na każdym kroku, co niesamowicie dodaje skrzydeł i chęci do działania.

Jest osobą, która oddaje całe serce temu co robi i czerpie radość z dawania uśmiechu innym.

Poznaj innych członków Naszej drużyny

dh Martin Halasz
Koordynator projektu dh Martin Halasz Wiceprezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwilczu dh Martin Halasz

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej pełniący służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Strażak ratownik OSP, opiekun MDP, samorządowiec, społecznik.

Czytaj więcej >
st. bryg. Tomasz Grelak
Przedstawiciel partnera projektu st. bryg. Tomasz Grelak Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Grelak

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej, od 2005 r. związany z Komendą Wojewódzką PSP w Poznaniu, uczestnik grup ratowniczych działających poza granicami kraju.

Czytaj więcej >
dh. Teresa Tiszbierek
Członek zespołu dh. Teresa Tiszbierek Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dh. Teresa Tiszbierek

Funkcjonariuszka Państwowej Straży Pożarnej pełniąca służbę w Komendzie Głównej PSP, pedagog, politolog i magister sztuki.

Czytaj więcej >

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści