Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Józefa Henryka Hłasko w Gaszynie
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Józefa Henryka Hłasko w Gaszynie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Józefa Henryka Hłasko w Gaszynie

  • Gmina: Wieluń
  • Powiat: wieluński
  • Województwo: łódzkie

Opis

Historia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Gaszynie liczy już wiele lat, pierwsza nasza drużyna powstała w połowie lat 60., a liczyła 9 dziewcząt i 11 chłopców. Została założona przez naczelnika dh. Adama Zająca. Dziś prawnuczki naczelnika i wnuczki ówczesnych członków zasilają aktualną drużynę, można powiedzieć, że przynależność do straży płynie w krwi mieszkańców Gaszyna.

W Gaszynie MDP działała z przerwami, aktualna powstała po pandemicznej przerwie w 2021 roku. Liczymy 32 członków, w tym 18 chłopców i 14 dziewcząt w wieku od 10 do 18 lat.

MDP posiada własny zarząd wybrany na zebraniu walnym MDP: dowódcę Patryka Cabana i dwóch zastępców — dowódcę sekcji męskiej Jakuba Majchrowskiego oraz dowódcę sekcji żeńskiej Natalię Sieradzką.

Zbiórki odbywają się raz w tygodniu.  Nad MDP pieczę sprawuje dwóch opiekunów — druh naczelnik Marcin Topór i druhna Emilia Caban.

Zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, chętnie podejmujemy współpracę z innymi MDP. Dynamicznie się rozwijamy i podejmujemy coraz to nowe inicjatywy, związane z pożarnictwem, jak i tradycją, działalnością charytatywną, sportem oraz kulturą. Aktywnie współpracujemy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Gaszynie.

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści