Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Januszkowicach
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Januszkowicach

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Januszkowicach

  • Gmina: Brzostek
  • Powiat: dębicki
  • Województwo: podkarpackie

Opis

Młodzieżowa Drużyna pożarnicza przy OSP Januszkowice powstała z inicjatywy dzieci i młodzieży spędzających aktywnie czas na placu zabaw sąsiadującym z remizą. Częsty dźwięk syreny i widok wyjeżdżającego samochodu do akcji mocno pobudził w nich zainteresowania tematyką pożarniczą – nic dziwnego!!! Każde z nich są wnukami i prawnukami pierwszych druhów zakładających tutejszą straż. 

Wrzesień 2023 to czas w którym zarząd OSP Januszkowice po  konsultacji z innymi drużynami w regionie i rozmowach z rodzicami uchwałą powołuje Młodzieżową Drużynę Pożarniczą wskazuje opiekuna i stawia zadanie sformowania pierwszej sekcji MDP.

Już we wrześniu ruszają cykliczne zajęcia zapoznające młodzież ze sprzętem i tematyką pożarniczą. Młodzież mimo zimy sumiennie uczestniczy w zajęciach wprowadzających, bierze udział w konkursie plastycznym propagując strażackie postawy co zauważalne jest w lokalnych mediach, 

Luty 2024 to czas pozytywnych podsumowań półrocznych zajęć wprowadzających. 

W dniu 03.02.2024r podczas Zebrania Walnego w obecności władz gminnych, zaproszonych gości, zarządu, druhów całej jednostki odbywa się uroczyste ślubowanie na sztandar Pierwszej Sekcji MDP Januszkowice. Wielka historyczna chwila, rota ślubowania z ust najmłodszych wzbudza duże emocje wśród najstarszych druhów.

Ale ślubowanie to początek wyzwań…

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści