Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Krzewicy
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Krzewicy

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Krzewicy

  • Gmina: Międzyrzec Podlaski
  • Powiat: bialski
  • Województwo: lubelskie

Opis

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewicy została założona w roku 1954, a w 2018 roku została włączona do KSRG. Obecnie przynależy do niej ponad 100 członków (w tym 28 wyszkolonych ratowników). Przy straży działa również Kobieca Drużyna Pożarnicza oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Wieś Krzewica liczy około 350 mieszkańców i znajduje się na terenie gminy Międzyrzec Podlaski, która położona jest w powiecie bialskim w województwie lubelskim. Drużyna funkcjonuje od 2012 roku, a w chwili obecnej zrzesza 39 członków z Krzewicy oraz sąsiednich miejscowości: m.in. Wólki Krzymowskiej i Kożuszek.

Drużyna wielokrotnie zdobywała pierwsze miejsca na stopniach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Jednakże największym sukcesem drużyny jest wywalczenie 5 miejsca na zawodach krajowych w 2012 roku w Opolu uzyskując ponad 1056 punktów.

Dla młodych adeptów pożarnictwa przynależność do MDP nie oznacza jedynie startu w zawodach. Młodzież bardzo często angażuje się w życie jednostki, wsi i parafii. Warto także wspomnieć o tym, że w Krzewicy organizowane są halowe zawody sportowo-pożarnicze, w których biorą udział młodzi strażacy nie tylko z naszego regionu.

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści