Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Lubeni
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Lubeni

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Lubeni

  • Gmina: Lubenia
  • Powiat: rzeszowski
  • Województwo: podkarpackie

Opis

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubeni jest dumna z naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która działa już od 2018 roku. Lecz młodzierz Lubeńska zaczeła się interesować Strażą Pożarna już od pierwszych chwil powstania jednostki ochotniczej straży pożarnej.  Nasza drużyna składa się z 10 utalentowanych dziewczyn i 10 ambitnych chłopców w wieku od 10 do 17 lat. Naszym głównym celem jest zainteresowanie młodzieży służbą pożarniczą oraz odciągnięcie ich od komputerów i gier, stawiając na wspólne aktywności i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.  

Jesteśmy przekonani, że nasza drużyna to miejsce, gdzie młodzież może rozwijać się nie tylko pod względem umiejętności strażackich, ale także kształtować wartości takie jak współpraca, odpowiedzialność i poszanowanie dla innych. Nasza praca nie tylko zwiększa bezpieczeństwo społeczności, ale także pomaga w rozwoju charakteru i zdobywaniu cennych umiejętności życiowych.  

Od momentu powstania naszej drużyny, nieustannie dążymy do doskonalenia naszych umiejętności poprzez regularne udział w piątkowych ćwiczeniach, szkoleniach oraz zawodach pożarniczych. To właśnie te działania pozwalają nam być gotowymi do działania w przypadku sytuacji awaryjnych i kryzysowych.  

Naszym ogromnym osiągnięciem jest fakt, że udało nam się odciągnąć młodzież od ekranów komputerów i konsol, angażując ich w służbę społeczną. Wierzymy, że nasza praca w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przyczynia się nie tylko do rozwoju osobistego naszych członków, ale także pomaga w budowaniu silnych więzi w naszej społeczności. Jest to niezwykle ważne dla naszej gminy, która dzięki naszej aktywności może czuć się bardziej bezpieczna. 

Dzięki nieustannej pracy naszych członków oraz wsparciu opiekunów możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy najszybciej rozwijającą się Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w całej gminie. Nasza determinacja i zaangażowanie naprawdę przynoszą efekty, a my jesteśmy gotowi kontynuować naszą misję służby społeczeństwu i rozwoju młodzieży. 

Jako Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza możemy pochwalić się wieloma konkursami oraz zawodami które wygrywamy najnowszymi sukcesami naszej drużyny były..

 

  •  1 Strażackie Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 03.06.2023 

Nasi członkowi byli pierwszy raz na takiej rywalizacji, lecz z zadaniem poradzili sobie owocnie, ponieważ ukończyli manewry na 3 miejscu dla nas to dało wierzą szanse na rozwijanie naszych umiejętności oraz mamy nadzieje, że w następnym roku uda nam się poprawić wynik i zając jeszcze lepsze miejsce! 
 

  • I Wojewódzkich Halowych Zawodów Sportowo Pożarniczych w Nowym Żmigrodzie 23.03.2024

Nasza drużyna wzięła udział w pierwszych halowych zawodach tego roku na Podkarpaciu, konkurując z najlepszymi zespołami. To dla nas wielkie wyróżnienie być częścią tego wydarzenia! Nie brakowało śmiechu, który z pewnością zostanie w pamięci na długo. Serdeczne podziękowania dla organizatorów – Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie – za doskonale przygotowane zawody! Testowaliśmy nowy sprzęt – węże W-52, które z pewnością będą nam służyć przez wiele lat! Po zawodach odbył się kultowy taniec belgijski, który wszyscy z radością zatańczyliśmy, przynosząc jeszcze więcej radości po intensywnej rywalizacji! Organizatorzy przygotowali również pyszną kuchnię strażacką, za co im dziękujemy! Dziękujemy także naszym opiekunom – Piotrkowi Raczakowi oraz Łukaszowi Raczakowi – za ich wsparcie i starania, które pozwoliły nam stanąć do rywalizacji w jak najlepszej formie! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych niezapomnianych zawodów! 
 

  • IV Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli W Halowych Zawodach Sportowo Pożarniczych 08.10.2023 

Jako że to były nasze pierwsze zawody halowe naszych członków opiewał mały strach, lecz w tej sytuacji strach był ogóle niepotrzebny nasza drużyna dziewczyn i chłopców zajęła II miejsce co okazało się wielkim sukcesem dla naszej drużyny. Nie przywieźliśmy jedynie pucharu do naszej miejscowości, lecz również 2 medale za najlepszy czasy indywidualne naszych chłopaków Miłosz w kategorii 14-16 zajął 2 miejsce a Filip w kategorii 10-13 zajął 3 miejsce to był owocny dzień dla naszej drużyny! 

 

 

Zapraszamy wszystkich odwiedzających, aby wpadli na nasze profile na innych platformach aby nie pominąć żadnych nowych działań! 🙂

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści