Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Nawojowej
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Nawojowej

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Nawojowej

  • Gmina: Nawojowa
  • Powiat: nowosądecki
  • Województwo: małopolskie

Opis

🚒❤️Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Nawojowa powstała w 2021 roku, obecnie licząca 45 członków – 22 dziewcząt i 23 chłopców.

W 2021 r w sercu naszej społeczności, narodziło się coś wyjątkowego – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Nawojowa. Grupa zaangażowanych i zdeterminowanych młodych ludzi zdecydowała się poświęcić swoją energię i czas, aby służyć społeczności i działać na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Inspiracją do stworzenia MDP była świadomość ważnej roli, jaką odgrywają drużyny pożarnicze w ochronie życia i mienia. Motywowani chęcią niesienia pomocy oraz propagowania postaw prospołecznych, młodzi członkowie drużyny postanowili podjąć wyzwanie i przystąpić do formowania nowego podmiotu ratowniczego.

Drużyna szybko zdobyła uznanie dzięki aktywnemu uczestnictwu w zawodach sportowo-pożarniczych, zlotach oraz w lokalnych wydarzeniach społecznych.

W kolejnych latach, drużyna kontynuować będzie swoją misję, rozwijając umiejętności, integrując się z lokalną społecznością oraz stanowić wzór dla innych.🚒❤️

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści