Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Borku
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Borku

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Borku

  • Borek, 278
    32-765
  • Gmina: Rzezawa
  • Powiat: bocheński
  • Województwo: małopolskie

Opis

Z inicjatywy Prezesa OSP Pawła Lincy w 2021 r. powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Borku i liczy 25 członków. Skupia ona młodzież w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. 

Jej członkami są dziewczęta i chłopcy w wieku od 11 do 15 lat. 

W 2022 r. nasze MDP również nie próżnowało i odbywało cykl różnych spotkań między innymi:

– W Klubie Strzeleckim LOK Puszcza Dziewin Klub Strzelecki LOK Puszcza Dziewin.  Gdzie poznawali działanie  pistoletu pneumatycznego po czym każdy uczestnik MDP mógł oddać strzały do tarczy.

– Na boisku sportowym LZS Borek odbyło się ognisko integracyjne razem z MDP Rzezawa  połączone z pokazem działania gaśnic. 

–  W sierpniu odbyli wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.  W ramach wycieczki młodzi strażacy mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w specjalnie zaprojektowanej sali edukacyjnej „OGNIK”.

W miesiącu grudniu uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach do Warszawy. Pierwsza miała miejsce do Centrum Nauki Kopernik  natomiast druga do Sejmu.

Wiecej informacji nasze osiągniecia  można zobaczyć na stronie facebook jednostki Ochotniczej Straży POżarnej w Borku. Zapraszamy 🙂 

 

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści