Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Pogrodziu

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Pogrodziu

  • Gmina: Tolkmicko
  • Powiat: elbląski
  • Województwo: warmińsko-mazurskie

Opis

W marcu 2022 roku zakończona została budowa nowej Remizy Strażackiej dla naszej OSP. We wrześniu 2022 roku nastąpiło oficjalne przekazanie budynku na rzecz naszej jednostki przez Burmistrza Tolkmicka. Nowo wybudowany obiekt swarzył nam perspektywy do dalszego działania i rozwijania się, dlatego w październiku 2022 roku utworzona została przy naszej jednostce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Pogrodzie obecnie liczy 32 członków – dzieci i młodzież w wieku 9-17 lat. Mamy również jedną druhnę w wieku 7 lat. Podczas półtorarocznej działalności zaangażowaliśmy się i zrealizowaliśmy dużo ciekawych projektów, pozyskaliśmy środki zewnętrzne na realizację naszych działań.

Drużyna taka istniała już w latach poprzednich (2010-2014) i osiągała duże sukcesy na zawodach sportowo-pożarniczych. Dziewczęca drużyna pożarnicza zajmowała miejsca na podium w zawodach sportowo-pożarniczych w latach 2010-2014. Dużym sukcesem jest to, że część tej młodzieży działa teraz już jako Ochotnicza Straż Pożarna.

Ze względu na możliwości jakimi w tym momencie dysponujemy chcemy w młodych ludziach zaszczepić chęć niesienia pomocy lokalnej społeczności. Widzimy ogromny potencjał w naszych podopiecznych, dlatego chcemy, aby rozwijali swoje pasje i zainteresowania. Opiekunowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, jak i Strażacy OSP Pogrodzie wkładają ogrom pracy, aby przekazać swoim podopiecznym wiedzę i doświadczenie. Najważniejsze jest jednak to, że w tych młodych ludziach widać zaangażowanie i chęć pozyskiwania wiedzy, w przyszłości mogą być z nich dobrzy strażacy ochotnicy, a nawet zawodowi strażacy PSP.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści