Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Puszczykowo
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Puszczykowo

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Puszczykowo

  • Gmina: Puszczykowo
  • Powiat: poznański
  • Województwo: wielkopolskie

Opis

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie

Naszym głównym celem jest kształtowanie postaw obywatelskich, rozwijanie umiejętności ratowniczych i pierwszej pomocy oraz promowanie bezpieczeństwa w lokalnym  społeczeństwie przez młodych ludzi.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza regularnie uczestniczy w ćwiczeniach, szkoleniach z zakresu ratownictwa, pierwszej pomocy, obsługi sprzętu gaśniczego oraz innych niezbędnych umiejętności przygotowujących do udziału w działaniach ratowniczo gaśniczych.  Szkolenia obejmują również budowanie zdrowego trybu życia i kultury sprawności fizycznej.  Nasza młodzież jest zaangażowana w działania edukacyjne, wydarzenia kulturalne oraz akcje charytatywne. Nie jednokrotnie uczestniczyliśmy w Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, festynach miejskich,  wizytach edukacyjnych w szkołach i przedszkolach oraz podczas różnorodnych aktywności i zawodów sportowych.

Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza bieżę udział w konkursach pożarniczych niejednokrotnie z wyróżnieniami na szczeblu powiatowym. Udział w konkursach traktujemy jako doskonałą okazja do sprawdzenia nabytej wiedzy oraz umiejętności i możliwość integrowania się z innymi drużynami.

Cieszymy się że możemy uczestniczyć w życiu tych młodych ludzi, kształtować ich wartości uczyć niesienia pomocy innym, integrować i dzielić się wspólną pasją jaką jest Pożarnictwo.

Zdjęcia

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści