Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Strykowie
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Strykowie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Strykowie

  • Gmina: Stęszew
  • Powiat: poznański
  • Województwo: wielkopolskie

Opis

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Strykowie to zespół pełen młodych ludzi o ogromnym zapałach, gotowych oddać się służbie społecznej i niesieniu pomocy innym w chwilach zagrożenia. Ich historia sięga prawie od samego początku funkcjonowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, czyniąc ich dziedzicami ducha poświęcenia i odwagi, które przez lata kształtowały ich starszych kolegów.

Wielki entuzjazm i niepowtarzalna energia to cechy, które wyróżniają tę młodzieżową drużynę. Od najmłodszych lat jej członkowie wchłaniali wartości strażackie, kształtując charaktery i umiejętności, które teraz stanowią podstawę ich działalności. Każde zebranie, każdy trening to okazja do wzmacniania więzi grupowych i doskonalenia umiejętności, które jednocześnie stanowią fundament ich przyszłej drogi jako pełnoprawnych strażaków.

Działalność młodzieżowej drużyny pożarniczej jest nie tylko o nauce technik gaśniczych i ratowniczych. To również praca nad sobą, nad zdobywaniem pewności siebie, umiejętnością współpracy w zespole i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wszystko to połączone jest z przyjemnością spędzania czasu razem i budowaniem trwałych przyjaźni. Każdy strażak młodzieżowy wie, że może liczyć na wsparcie swoich kolegów, zarówno w trakcie służby, jak i poza nią.

Wspomniana drużyna pożarnicza to nie tylko grupa młodych ludzi, ale prawdziwa rodzina, związana nie tylko wspólną pasją, ale również głębokimi więziami emocjonalnymi. To zespół, który jednocześnie kształtuje przyszłość straży pożarnej oraz buduje lepszą, bardziej bezpieczną przyszłość dla swojego miasta i społeczności.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści