Członek zespołu

dh Krzysztof Smugała

Prezes Fundacji Strażacy Wielkopolska

Strażak ratownik OSP, organizator Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu. Czytaj dalej >

dh Krzysztof Smugała

Strażak ratownik w OSP Kamionki, prezes Fundacji Strażacy Wielkopolska. Przygodę z OSP zaczął w 2011 roku, aktualnie jest ratownikiem w OSP Kamionki (gm.Kórnik). W 2019 roku zdobywca nagrody „Strażak Roku Miasta Poznania”, w kategori OSP.

Druh Krzysztof Smugała ma na swoim koncie liczne akcje społeczne oraz charytatywne, których był pomysłodawcą i organizatorem, między innymi: Kampania “Korytarz Ratunkowy – to dziecinnie proste”. Film nagrany wspólnie z przedszkolakami, który pokazał, jak prawidłowo utworzyć korytarz ratunkowy – pokazany we wszystkich stacjach TV, mający kilkanaście milionów wyświetleń w Internecie. Film został nagrodzony “Florianem” w 2021 roku, w konkursie organizaowanym przez Zarząd Główny Związku OSP RP.

Jest pomysłodawcą i koordynatorem Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu – jednej z największych imprez o charakterze prewencyjno-edukacyjnych w kraju. Jest jednym z inicjatorów ogólnopolskich akcji #zdrowy_RAKtownik oraz podczas pandemii #Strażacy Medykom do której dołączyło prawie 200 jednostek OSP z całej Polski.

Jest także promotorem „korytarza ratunkowego” w Polsce oraz pomysłodawcą i autorem grafiki „korytarz ratunkowy”, która obecnie znajduje się na znacznej części pojazdów pożarniczych w całym kraju. Druh jest także autorem licznych projektów graficznych, które są chętnie udostępniane przez inne jednostki w całym kraju m.in. ulotek prewencyjnych o pierwszej pomocy, pożarach sadzy w kominie, czujkach czadu, grafik pokazujących prawidłowe zachowania podczas sytuacji zagrożenia życia.

Zawodowo również związany ze strażą pożarną – pracuje w firmie z branży pożarniczej.

Poznaj innych członków Naszej drużyny

dh Martin Halasz
Koordynator projektu dh Martin Halasz Wiceprezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwilczu dh Martin Halasz

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej pełniący służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Strażak ratownik OSP, opiekun MDP, samorządowiec, społecznik.

Czytaj więcej >
st. bryg. Tomasz Grelak
Przedstawiciel partnera projektu st. bryg. Tomasz Grelak Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Grelak

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej, od 2005 r. związany z Komendą Wojewódzką PSP w Poznaniu, uczestnik grup ratowniczych działających poza granicami kraju.

Czytaj więcej >
dh. Teresa Tiszbierek
Członek zespołu dh. Teresa Tiszbierek Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dh. Teresa Tiszbierek

Funkcjonariuszka Państwowej Straży Pożarnej pełniąca służbę w Komendzie Głównej PSP, pedagog, politolog i magister sztuki.

Czytaj więcej >

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy
na lata 2022-2033

Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Przejdź do treści